Zobacz jak potrzebny jest dobór odpowiednich balsamów dla naszej cery

Większość z nas szukając odpowiednich kosmetyków, kieruje się rodzajem skóry. Aczkolwiek w przypadku doboru właściwych kosmetyków do makijażu, trzeba mieć na uwadze dodatkowo kilka wskazówek. Wspominaliśmy już ostatnio, że przy makijażu twarzy bardzo ważną rolę odgrywa podkład i puder. O ile znamy już podstawowe zasady ich wyboru, to jeszcze możemy zastanawiać się jaki powinniśmy dobrać puder na uroczyste wyjście. Często wieczorem wybieramy się na wielkie przyjęcia, bankiety czy imprezy. Przede wszystkim w takiej sytuacji zależy nam, ażeby wybrany specyfik utrzymał się na skórze twarzy jak najdłużej. Ponadto, pożądane jest, żeby nasza skóra w świetle reflektorów nie błyszczała się. Dlatego właśnie powinnyśmy dobierać podkłady o gęstej konsystencji, bardzo dokładnie kryjące wszelkie mankamenty na skórze, a także matujące. Jeśli jeszcze, będziemy chciały osiągnąć efekt estetycznej cery, wtenczas warto zastosować puder sypki, który w wspaniały sposób spowoduje, że cera będzie matowa i tym samym perfekcyjnie gładka.

Drugą taką newralgiczną sytuacją jest lato. Gdyż w tym czasie temperatura na dworze sięga zenitu i wszelkie preparaty z twarzy po prostu spływają. Stąd, umieszczanie na twarz kilku specyfików, spowoduje, że nasza skóra nie będzie miała jak oddychać. Radzimy zatem, wybierać lekki podkład o niezwykle płynnej konsystencji i do tego, jeśli zajdzie taka konieczność, lekki, a także najlepiej nawilżający puder. Na koniec, ażby ułatwić wszystkim kobietom wybór podkładu, podamy kilka naszych wskazówek. Wiemy dobrze, iż dobór właściwego podkładu jest bardzo trudny.

Część z nas wybierając go kieruje się metodą prób i błędów. Najkorzystniej jest dobrać podkład do typu cery. Przykładem może być cera tłusta, do której należy użyć podkład nawilżający i równocześnie matujący. Zawsze zwracajmy uwagę na to, aby podkład miał dobrą konsystencję, czyli nie może być on ani za bardzo rzadki ani także za gęsty, gdyż zależy nam na tym, aby rozprowadzał się jak najlepiej. Nie poruszamy w tym miejscu kwestii zapachu, opakowania czy też ceny, bowiem te atrybuty są kwestią indywidualną. Namawiamy do profesjonalnego zweryfikowania typu cery, bowiem z pewnością usprawni to wybór wszelkich używanych kosmetyków.