Sprawdź jak dobrze wstawić drzwi zewnętrzne do swojego przedpokoju

Poprzednim razem namawialiśmy Państwa na wymianę ościeżnicy przy równoczesnym wstawianiu nowych drzwi. Udostępnimy Państwu kilka wskazówek, na ten temat. Na wstępie należy pamiętać, aby po uprzednim wmontowaniu ościeżnicy w ścianę, stabilizować ją drewnianymi klinami. Istnieję kilka sposobów, jak zamontować ościeżnicę w ścianę. Jednym ze sposobów jest wykorzystanie pianki poliuretanowej, ale zdecydowanie pewniej jest umieścić ościeżnicę za pomocą kołków. Powstałe szczeliny, na skutek montażu należy wypełnić za pomocą pianki montażowej do stolarki. Uwaga, jak będą Państwo wypełniali puste przestrzenie pianką, powinno się zachować rozwagę a także, nie należy jej nakładać w zbyt dużej ilości, ponieważ przy schnięciu pianki, może ona rozepchnąć wolne miejsca i tym samym zniekształcić ościeżnicę. Gdy piana już odpowiednio zaschnie, wtenczas można przejść do kolejnego kroku. Pomiędzy szczeliną a ościeżnicą zawsze tworzą się wolne odstępy, świetnym sposobem na ich zakrycie są listwy maskujące, które instaluje się za pomocą kleju. Tak oto przygotowaną ościeżnicę, należy wykończyć silikonem w kolorze drzwi. Jeśli już jest dokładnie przygotowana ościeżnica, wówczas można zastanowić się nad doborem rodzaju drzwi wewnętrznych.

Bowiem, drzwi można otwierać na mnóstwo sposobów, i tak na przykład wyróżnia się drzwi lewostronne, prawostronne, otwierane do wewnątrz, bądź na zewnątrz, w ścianie lub po ścianie. Na ogół jest to zależne od tego, czy jest się leworęcznym, albo praworęcznym. Aczkolwiek, do niewielkich pomieszczeń zaleca się montować drzwi chowane w ścianie, jednak ażeby taki rodzaj drzwi zamontować to trzeba uprzednio wcześniej uwzględnić je w projekcie mieszkania, natomiast sam system naścienny można przygotować później. Tak więc, model drzwi wewnętrznych jest uzależniony od tego, jakie jest pomieszczenie, a także, w jaki sposób są ustawione meble. Na dzień obecny zaleca się montaż systemów przesuwnych, ich niewątpliwą zaletą jest oszczędność miejsca, gdyż nie wymagają one odpowiedniego promienia do otwarcia, tak jak jest to w przypadku drzwi uchylnych. Jednakże, aby je umieścić, należy pamiętać, aby pozostawić wolne miejsce na ścianie, po której będą prowadzone drzwi.

Jeśli nie będą mogli Państwo skorzystać z tego rodzaju drzwi wewnętrznych, wtenczas istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, są nimi drzwi harmonijkowe inaczej zwane drzwiami łamanymi, często używane w przejściu do kuchni.