Dla kogo rehabilitacja?

Rehabilitacja stanowi formę usług dla osobistości niepełnosprawnych fizycznie oraz psychicznie.

W zależności od niedyspozycji, istnieją różnorakie warianty rewalidacji, podkreślić możne, neuronalne, dotyczące chorób serca i układu krążenia, tyczące się całego ustroju, na oddziałach stacjonarnych, jak również w koniunkturach zabiegowych. Jeśli mamy ochotę spożytkować z rehabilitacji darmowej, wtedy przystoi udać się do doktora rodzinnego, który wyda oświadczenie do eksperta pracującego w ramach ugody z NFZ.

Czasem bywają takie przypadki, w których rehabilitacja jest jedynie realna w domu. Tymczasem nie ma się czego lękać, albowiem większość specjalistów proponuje się z propozycją jak również bez komplikacji dojeżdża do domu pacjenta. Przeważnie rehabilitacja w mieszkaniu wykonywana jest w sprawie chorób szkieletu osiowego jak też w sytuacji gdy etap niepełnosprawności jest na tyle ograniczający, że chory samodzielnie w jakikolwiek sposób nie może dobrnąć do agentury lecznictwa, bądź szpitala.

Zabiegi medyczne wykonywane bywają w domu zarazem w sytuacjach stacjonarnych jak jak też ambulatoryjnych. Spośród zabiegów leczniczych pomocnych w leczeniu krzyża podkreśla się, innowacyjną kinezyterapię, różnego gatunku masaż, ultranowoczesne elektrolecznictwo, leczenie polem elektromagnetycznym, najnowszej generacji hydroterapię a także balneoterapię.